Mañana es el gran día, arrancan las Fiestas de Iralabarri de 2018, y para l@s que aún no conozcan todo el abanico de actividades que ha preparado el Jai Batzorde aquí os traemos toda la programación.

Os invitamos a visitarnos en el Irala Berri Gunea que vamos a tener en la Plaza del Reloj (Av. Kirikiño) con conciertos, sesión de Djs y juegos para los más peques.

Osteguna 7 Jueves

10:00 Txosnagunearen muntaketa herrikoia / Montaje popular del txosnagune

Ostirala 8 Viernes

18:00 (KT1) Koadrilen jaitsiera Araneko plazatik / Bajada de Cuadrillas desde la plaza Arane
20:00 Pregoia Auzo Elkartearen eskutik eszenatokian / Pregón de la mano de la Asociación de Vecinos en el escenario
20:30 Kontzertua kirikiño plazan (Jorge Canovas) / Concierto en la plaza Kirikiño (Jorge Canovas)
22:00 Kontzertuak txosnagunean / Conciertos en el txosnagune
22:30 DJak Kirikiño plazan / DJs en la plaza Kirikiño

Larunbata 9 Sábado

11:00 Paella txapelketa Txalet de Hiedra plazan / Concurso de paellas en la plaza Chalet de Hiedra
12:00 Kalejira txistulariekin / Kalejira con txistularis
12:00 Zuzeneko emankizuna Irola Irratian: Iralako Jaiak / Programa en directo en la Irola Irratia: Especial de Fiestas
14:00 Paellen aurkezpena Irola Irratiaren zuzeneko emankizunarekin / Presentación de paellas con retransmisión en directo de la Irola Irratia
14:30 (KT2) Koadrilen paellen aurkezpena / Presentación de paellas de cuadrillas *
18:00 (KT3) Rallypoteo auzoko taberna laguntzaileetatik / Rallypoteo por los bares colaboradores del barrio *
19:00 Bilbainadak Kirikiño plazan (Iñaki Basabe) / Bilbainadas en la plaza Kirikiño (Iñaki Basabe)
19:00 Fanfarrea Eskurtze plazan / Fanfarria en la plaza Escurce
19:00 Futbolin txapelketa Meson Basajaun tabernan / Torneo de Futbolín en el Mesón Basajaun
22:00 Erromeria txonagunean / Romería en el txosnagune
22:30 DJak Kirikiño plazan / DJs en la plaza Kirikiño

Igandea 10 Domingo

11:00 Umeentzako gynkana auzoko merkatarien eskutik (globofexia, Grand Prix…) Kirikiño plazan / Gynkana infantil de la mano de los comerciantes del barrio (globofexia, Grand Prix…) en la plaza Kirikiño
13:30 Balkoi eta erakuslehioen II Txapelketa etorbide nagusian Iris ileapaindegiaren eskutik / II Concurso de Balcones y Escaparates en la peatonal de la mano del centro de belleza Iris
15:00 Euskal preso eta iheslarien aldeko bazkari herrikoia Txalet de Hiedra plazan / Comida Popular en favor de presos y refugiados vascos
15:30 Mus txapelketa txosnagunean / Torneo de mus en el txosnagune
17:30 (KT4) Koadrilen arteko herri-kirolak txapelketa Skate parkean / Competición de herri-kirolak entre cuadrillas en las Us *
19:00 Taloak txosnetan / Talos en las txosnas

Astelehena 11 Lunes

18:00 Xake-txapelketa txosnagunean / Torneo de Ajedrez en el txosnagune
19:00 AVIFESen“¿y si te dijera que puedes?” dokumentalaren emanaldia protagonisten solasaldiarekin / Proyección del documental “¿y si te dijera que puedes?” de AVIFES con posterior coloquio de los protagonistas
19:30 (KT5) Koadrilen arteko proba txosnagunean / Prueba sorpresa entre cuadrillas en el txosnagune *
20:00 Sardinada herrikoia txosnagunean TRIKITXOTXek eskainia / Sardinada popular en el txosnagune ofrecida por TRIKITXOTX

Asteartea 12 Martes

17:00 Umeentzako jolasak txosnagunean / Juego para niños en el txosnagune
17:00 Tailer beganoa txosnagunean HEGOETXEA tabernaren eskutik / Taller vegano en el txosnagune por el bar HEGOETXEA
18:00 (KT6) Koadrila-gynkana auzoko komertzioetatik / Gynkana de cuadrillas por los comercios del barrio *
19:30 Euskal-txunba eta apar-festa txosnagunean / Euskal txunba y fiesta de la espuma en el txosnagune
20:00 Emakume koroen topaketa etorbide nagusian (la Kora – EmanA) / Encuentro entre coros de mujeres en la peatonal (la Kora – EmanA)

Asteazkena 13 Miércoles

17:00 Umeentzako jolasak txosnagunean / Juego para niños en el txosnagune
17:00 Master Chef txapelketa txosnagunean T4 elkartearen eskutik / Master Chef en el txosnagune de la mano de la asociación T4
18:30 Kolore-kolore taldearen antzerkia txosnagunean / Teatro del grupo Kolore-kolore en el txosnagune
20:00 (KT7) Koadrilen jolas-gynkana txosnagunean / Gynkana de juegos para cuadrillas en el txosnagune *

Osteguna 14 Jueves

17:00 Umeentzako jolasak txosnagunean (marrazki lehiketa) / Juego para niños en el txosnagune (concurso de pintura)
18:00 Tortila txapelketa txosnagunean Irola Irratiaren zuzeneko emankizunarekin / Concurso de tortillas en el txosnagune con la retransmisión en directo de la Irola Irratia
19:00 Euskal dantzak txosnagunean / Danzas vascas en el txosnagune
20:00 (KT8) Koadrilen Tortila txapelketa / Concurso de tortillas para cuadrillas *
20:30 (KT9) Koadrilen bikote-dantza lehiaketa txosnagunean / Concurso de baile por parejas entre cuadrillas en el txosnagune *
21:30 Kontzertua txosnagunean (Gaualdeko Hasperena) / Concierto en el txosnagune (Gaualdeko Hasperena)

Ostirala 15 Viernes (Gazte eguna)

12:00 Marianito eta Graffitiak Skate parkean / Marianito y Graffitis en las Us
15:00 Bazkaria eta bazkaloste musikatua Skate parkean Esna taldearekin / Comida y sobremesa en las Us con el grupo Esna
18:00 (KT10) Koadrilen arteko txirrindu txapelketa Skate parkean TXIRRIKLETAK taldearen eskutik / Prueba de bicis para cuadrillas en las Us de la mano de TXIRRIKLETAK *
18:00 Kontzertuak Skate parkean / Conciertos en las Us
22:00 Kontzertuak txosnagunean / Conciertos en el txosnagune

Larunbata 16 Sábado

11:00 Umeentzako gynkana auzoko komertzioetatik (Kirikiño plazatik) / Gynkana para niños por los comercios del barrio (desde la plaza Kirikiño)
15:00 Bertso-bazkaria txosnagunean Auzo Elkarteak antolatuta / Comida con Bertsolaris en el txosnagune organizada por la Asociación de Vecinos
18:00 Arratsalde urbanoa skategunean (dantza, pintaketa, raperoen lehiaketa…) / Tarde urbana en las Us (bailes, pintada popular, batalla de gallos…)
21:00 (KT11) Koadrilen playbacka eszenatokian / Playback de las cuadrillas en el escenario*
22:00 Kontzertuak txosnagunean / Conciertos en el txosnagune

Igandea 17 Domingo (Berdinak eguna)

12:00 Xakea eta mundo jolasak txosnagunean / Ajedrez y juegos del mundo en el txosnagune
13:30 Piñata txosnagunean / Piñata en el txosnagune
15:00 Bazkari afrikarra txosnagunean Ongi Etorri Errefuxiatuak Irala elkartearen harrera-proiekturako dirua lortzeko / Comida africana en el txosnagune para recaudar fondos para el proyecto de acogida de Ongi Etorri Errefuxiatuak Irala
16:30 Dardo-txapelketaren bigarren edizioa Andel tabernan / Segunda edición torneo de dardos en el bar Andel
17:00 Ipuin-kontalari kafea eta mikrofono irekia txosnagunean / Café cuentacuentos y micrófono abierto en el txosnagune
18:00 Dantza-tailerrak eta lehiaketa txosnagunean / Taller de bailes y concurso en el txosnagune 18:00 (KT12) Koadrilen proba txosnagunean / Prueba de cuadrillas en el txosnagune *
19:30 Kontzertuak txosnagunean / Conciertos en el txosnagune

Larunbata 23 Sábado (San Juan eguna)

19:00 Txokolatada txosnetan / Chocolatada en las txosnan
21:00 Erromeria txosnagunean / Romería en el txosnagune
22:00 San Juan sua txosnagunean / Hogueras de San Juan en el txosnagune

Igandea 24 Domingo

17:00 Txosnen desmuntaketa herrikoia / Recogida popular de las txosnas